Wielkanoc 2020 - inna niż zawsze... - Hantle na talerzu
Blog o treningu ciała, twarzy, diecie, naturalnych lekach i kosmetykach, tworzony przez parę trenerów

Wielkanoc 2020 – inna niż zawsze…

Niezwykła to Wielkanoc. Zapamiętamy ją na długo. Osamotnienie, izolacja, zakazy, kary, podzielenie rodaków, dużo pytań i niewiadomych, odpowiedzi niespójne. Czujemy, że coś się zmienia na naszych oczach, a nie za wiele możemy zrobić. Mały wirus – wielka zmiana. Globalny problem. Może to wcale nie wirus…, teorie spiskowe są różne. Jedyne co możemy zrobić to czekać na rozwój sytuacji i wytrwać. Spokój, tylko spokój może pomóc. Czego możemy sobie życzyć?

Spokojnych i zdrowych? To za mało. Kilka słów nie załatwi sprawy. Mam poczucie, że każdy z nas potrzebujemy szczególnego wsparcia. Pozytywne myślenie w sytuacjach trudnych jest bezcenne, ale dla wielu z nas nieosiągalne. Ujawniają się nasze słabości, na światło dzienne wychodzą lęki, dowiadujemy się o nas samych dziwnych, nowych rzeczy.

Co możemy zrobić? Medytować lub modlić się, ćwiczyć jogę, wykonywać ćwiczenia TRE, oddychać wg metody Wima Hoffa, wysypiać się, zdrowo się odżywiać, przyjmować witaminy oraz suplementy, jak najrzadziej słuchać wiadomości, przyswajać tylko dobre informacje, sprawiać sobie małą przyjemność każdego dnia, ale i tak, kiedy zamykamy wieczorem oczy, wielu z nas się po prostu boi, tak po ludzku. Nikt z nas wcześniej nie był w podobnej sytuacji. Wczoraj była Wielkanoc dziś Lany Poniedziałek. Nie czujemy tych świąt , bo są inne. Inne będą też moje życzenia. Mimo że na stole leżą kolorowe pisanki, żurek stygnie na talerzu, wiemy, że nic już nie będzie tako samo. Są rzeczy, których się nie zapomina, są też słowa które zostają na długie lata. Słowa które mają moc. Posłużę się cytatami ludzi mądrzejszych ode mnie. To są moje życzenia…

Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy inaczej ustawić żagle – Andreas Fluger

Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości – R. Marston

Najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji jest przejście przez nią – Robert Lee Frost

 

 

 

Wielkanoc 2020 – inna niż zawsze

M.

 

 

 

omentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blogi miejskie porady-kulinarne genis.pl

Kategorie wpisów

Archiwum artykułów