Wykłady w Body Center Gdynia - Hantle na talerzu
Blog o treningu ciała, twarzy, diecie, naturalnych lekach i kosmetykach, tworzony przez parę trenerów

Wykłady w Body Center Gdynia

6 lutego 2016 roku w klubie Body Center Gdynia ul. Wielkopolska 250 b, z okazji Dni Otwartych odbyły się wykłady, spotkania i konsultacje z trenerami, dietetykami oraz sportowcami. Impreza była sponsorowana przez Benefit System. Każda zainteresowana osoba mogła skorzystać. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Dzień Otwarty w klubie Body Center Gdynia

Wykłady w Body Center Gdynia – suplementacja

Robert został poproszony o wykład na temat suplementacji. Zainteresowanych było wielu. Nic dziwnego, bo temat jest bardzo szeroki. Padło wiele konkretnych pytań, głównie dotyczących zastosowania i dawkowania suplementów treningowych tj. BCAA, tauryna, AAKG, TCM czy beta alanina. Widać było że na sali znajdują się osoby o zaawansowanym poziomie wiedzy. Nikt nie zapytał po co w ogóle stosować te wszystkie środki 🙂

Robert wykłady 2Potem Robert poruszył ważne zagadnienia związane z suplementacją prozdrowotną. Wspomniał m.in. o bardzo powszechnym niedoborze wit. D,  którą w naszej szerokości geograficznej należy dostarczać dodatkowo w postaci kapsułek. Polecał stosowanie – koniecznie zimnotłoczonego – oleju lnianego (w ciemnej butelce, z apteki) lub kokosowego.

Stanowczo odradził przyjmowanie osobno  kapsułek z kwasem omega-3 i omega-6, ponieważ te substancje pochodzą od ryb skażonych metalami ciężkimi. Rozmowa dotyczyła także kwasu L-ascorbinowego, który nadaje się do przyrządzania uniwersalnego napoju podnoszącego odporność.

Robert wykładyNiestety nie udało się wyczerpać wszystkich ciekawych zagadnień. Godzina nie wystarczyła. Za jakiś czas napiszmy osobny post od początku do końca  poświęcony suplementacji, zarówno treningowej, jak i zdrowotnej.

 

 

Facefitness – warsztaty

Potem przyszła kolej na mnie. Najpierw przybliżyłam słuchaczom zagadnienie facefitness. Gimnastyka twarzy jest promowana na polskim rynku ponad 5 lat; głównie przez Patrycję Kondracką i wykształconych przez nią trenerów, a mimo wszystko nadal niewiele osób zna tę naturalną metodę modelowania twarzy.  Wykłady Monika 3

Zaczęłam od podstaw, czyli od wyjaśnienia głównych pojęć; przybliżyłam krótko historię i prekursorki, pokazałam slajdy z mięśniami twarzy a następnie omówiłam wszystkie niepodważalne i namacalne zalety metody. Przedstawiłam również dowody na to, że facefitness jest skuteczne.

Po części teoretycznej wszyscy ochoczo wzięli się za gimnastykę. Było mi niezmiernie miło, ponieważ pojawiło się także kilku panów. Trenowali naprawdę sumiennie. Wydaje mi się, że atmosfera była swobodna, ale wiadomo, że niektóre ćwiczenia są łatwiejsze a inne trochę trudniejsze, przy których nie od razu udaje nam się wyizolować odpowiednie mięśnie. Wystarczy jednak 10-15 minut z domowym zaciszu, chwila skupienia, wyprostowana sylwetka, lustro przed sobą i na pewno się uda 🙂

Facefitness

 

Dziękujemy siłowni Body Center Gdynia za zaproszenie oraz wszystkim słuchaczom za obecność, czynny udział w zajęciach oraz cierpliwość – nasze wykłady były na końcu. Trzymajcie się!

  • Autor zdjęć: Łukasz Buchacz
  • Autorka tekstu: Monika Karczmarska, trenerka personalna, trenerka facefitness’u, blogerka, Gdynia
  • Współpraca: Robert Karczmarski, mindbodymuscle, trener personalny, dietetyk, sportowiec, Gdynia

 

 

omentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blogi miejskie porady-kulinarne genis.pl

Kategorie wpisów

Archiwum artykułów